Hürriyet

29 Ekim 2012 Pazartesi

Puki'miz Geldi

Güzel kızımız sonunda evinde, benimde elim devamlı tahtada =).Devamlı tahtalara vuruyorum poposuna cimcik atıyorum aman nazar değmesin diye.Yarın gidip güzel bir kaç nazar boncuğu alıp güzel bir tasma yapıcam kızıma. Kokoş bir kız olacak benim kızım =).


Otobüste aynen bu şekilde geldik.
İlk bindiğimizde kutudaydı ama muavin geldiğinde yasak olduğunu ve aşağı koyması gerektiğini söyledi zar zor verdim koydu ama oturduğum yerde deliye döndüm o ayrı.Ağlaması bütün otobüsün içinde yankılandı kendim biraz sinirli olduğum için ablama söyledim şoförle falan konuşta durmasın orada diye.Konuştu şoförde yazık ağlamasın fazla tamam dedi ama pislik otobüs sahibi istemedi insanların oturduğu yere köpek mi oturacak diyerek.Ben tabi deliye döndüm Silivri'ye  gelene kadar kafayı yedim ben.Neyse Silivri'ye geldik atladık ablamla otobüsten nerede nasıl kontrol ettik.Şoförde geldi yanımıza baktı falan dedik nasıl yapıcaz ağlamasın şu bu.Adam sağolsun çok iyi biri çıktı.Otobüs sahibine demediği kalmadı diyebilirim, ohh çokta iyi dedi ve dediklerinde de çok haklıydı.Şoför herkes binene kadar bekletti ve en son bizi puki'yle birlikte otobüsün en arka koltuğuna yolladı.Arka bomboştu rahat rahat geldik. Puki'de bütün yol boyunca kucağımda uyudu.Allah razı olsun o şoförden yoksa 
Tekirdağ - İstanbul arasında sesi kısalacaktı kızımızın. 


Pazar akşamı eve geldik ve pazartesi sabahtan hemen veteriner kontrolümüze gittik.Ne yazık ki kesinlikle yıkanması gerektiğini söyledi veteriner pirelerden kurtulduk ama pislikleri hala üstünde kurtulamadık onlardan.Onlardan kurtuluşun tek yolu da yıkanmak. Şampuanımızı da aldık ve akşam üstü kova içerisinde ( öle olmak zorundaydı çünkü çok şikayetçi ve hareketli bir kız kendisi küvette tutamadık) bir güzel köpüklü köpüklü yıkadık =).Bu şekilde ayakta durduğunda hiç sorun yoktu rahatça yıkadık.
İç - dış parazitler yapıldı iki günlük vitaminimizi aldık, kontrolleri de yapıldı.
Tek sorunumuz alt çenesi biraz daha önce biraz terrier'lik olduğu için normal olduğunu sorun olmayacağın söyledi.


Banyo sonrası kucakta keyif uykusunu da yaptı hanımefendi.

Aman nazar değmesin güzel kızımıza bir kaç şeyi çok kolay hemencecik öğrendi ama söylemeyeceğim onları şimdiden tam otursun herşey ondan sonra =).

Kendisi daha tam olarak Duman beyefendi ile tanışmadı.Dumanın tam tepkisini bilemediğimiz için odanın bir kısmını Puki'ye ayırdık günün çoğunda orada kalıyor kendisi. Orada kalması hem Dumanın yavaş yavaş alışması için iyi hemde bizim için iyi çünkü ciddi anlamda minicik şuan başına bir kaza gelmemesi için çok iyi.Zaten veterinerimizin de bize dediği önce kokularına alışsınlar sonra gözetim altında yavaş yavaş bir araya gelsinler.Duman aşırı kıskanç bu nedenle şuan onu şımartmaya çalışıyoruz bir yandan da.Birazda yalnız kalmaya alışması gerek gündüzleri her zaman evde birileri olmuyor ne yazık ki.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder